Vakuum-Bohemia s.r.o
ODVĚTVÍ > Chemický průmysl

Vývěvy pro chemický průmysl

KONTAKT

VAKUUM BOHEMIA s.r.o.
Lidická kolonie 47
586 01 Jihlava

Tel: +420 567 322 487
Tel. servis technici: +420 567 330 556
Tel. pohotovost: +420 602 806 203

E-mail: info@vakuum-bohemia.cz

Vývěvy se využívají v širokém spektru chemických výrobních procesů. Pro čerpání výbušných plynů nebo instalace v prostředí s nebezpečím výbuchu se používají speciálně upravené vývěvy v provedení ATEX. Pro čerpání korozivních nebo agresivních plynů se používají vývěvy ve speciálním provedení. Nerezové vývěvy, vývěvy v provedení SAF (duplex), teflonové, nebo speciální kompozitové povrchové úpravy.

Regenerace rozpouštědel

Při výrobě některých chemických látek je potřeba nejprve destilovat látky, které v sobě obsahují páry organických rozpouštědel. K oddělení těchto rozpouštědel se používá vakuová frakční destilace. Odsátá rozpouštědla se mohou oddělit v kondenzátoru, nebo dále zpracovat. Používané vývěvy jsou odolné vůči široké škále rozpouštědel a kyselin. Zpravidla se používají vývěvy určené pro čerpání výbušných plynů v provedení ATEX.

Vakuové sušení

Některé látky je nutné zbavit vodní vlhkosti nebo vlhkosti z rozpouštědel. K odstranění vlhkosti dochází v sušičkách se zvýšenou teplotou a sníženým tlakem. Výhodou vakuového sušení je zpracování produktu při nízkých teplotách, tím nedochází k jeho znehodnocení a zároveň je vakuové sušení energeticky optimálnější než konvenční sušení.

Vakuová impregnace

Při vakuové impregnaci se do komory umístí objekt, jenž má být impregnován. Z komory se odsaje vzduch. Do nádoby se následně nalije impregnát. Po puštění atmosféry do komory impregnát pronikne hluboko do materiálu.

Vypařování, vakuová destilace, vakuové sušení

Tento proces se rovněž nazývá molekulární vypařování, používá se k oddělení látek s úzkým rozpětím bodu varu. Zařízení, které se při procesu vypařování používá, má speciální konstrukci a správně pracuje pouze při specifických hodnotách vakua.

Služby VAKUUM BOHEMIA s.r.o.:

  Obchodní oddělení
 

+420 567 322 487
 

Technická podpora
 

+420 567 322 487
 

Servisní technici
 

+420 567 330 556
 


Úvod   |   Produkty   |   Služby   | Eshop  |   Dodavatelé   |   O nás   |   Obchodní podmínky   |   Kontakty


copyright © 2019 - VAKUUM BOHEMIA, s.r.o., Lidická kolonie 47, 586 01 Jihlava