Vakuum-Bohemia s.r.o
O NÁS > Případové studie > Optimalizace vakuového systému ve sklárnách Phoenicia Glass

Optimalizace vakuového systému ve sklárnách Phoenicia Glass

Zadavatel: Phoenicia Glass, Izrael
Odvětví: Výroba skleněných lahví
Řešení: šroubové vývěvy Atlas Copco GHS VSD+
Přínos: až 43% úspora energie

Phoenicia Glass Works je jedním z nejstarších výrobců a distributorů skleněných obalů pro potravinářský a nápojový průmysl. Sklárny vyrábí přibližně 200 lahví za minutu a téměř milion skleněných obalů denně při požadavku 200 mbar(a) a 10 000 m3/h. Kromě vysoké denní produkce je společnost ekologicky orientovaná a důsledně se snaží být inovativní při dodržování přísných časových a výrobních plánů, které splňují nejvyšší mezinárodní standardy.

Situace:

Sklárna používala pět starších modelů rotačních lamelových vývěv. Tato instalace vyžadovala vysokou úroveň údržby a nabízela nízkou energetickou účinnost. Klíčoví představitelé společnosti Phoenicia Glass Works požadovali lepší a stabilní úroveň vakua, aby mohli plnit své vysokoobjemové denní výkony a zároveň zachovat své "ekologické" cíle.

Řešení:

Po konzultaci s představiteli společnosti Atlas Copco doporučili olejovou šroubovou vývěvu GHS 1900 VSD+. Nová centrální vakuová instalace společnosti zahrnuje šest jednotek této vývěvy, řízených řídící jednotkou ES16V.

Nejmodernější řešení regulace umožňuje vývěvě dodávat stabilní úroveň vakua, která pomáhá vyrábět jejich vysoký objem produkce a zároveň umožňuje úsporu energie.

Inovativní vakuová technologie se vstřikováním oleje je vybavena masivními šrouby a předimenzovanými ložisky, zatímco nejlepší separace oleje ve své třídě pomáhá udržovat hladký chod vývěvy za všech okolností. To se projevuje ve snížení požadavků na údržbu nového vakuového systému ve srovnání se stávajícím řešením. Vývěva GHS VSD+ je úhledně zabalena do krytu plug-and-play, který chrání vnitřní části a tlumí hladinu hluku.

Špičková centrální řídicí jednotka Atlas Copco ES16V umožňuje sklárnám monitorovat a ovládat šest vývěv GHS VSD+ současně pomocí algoritmu "Virtual Machine", který umožňuje optimalizovat spotřebu energie celé centrály.

Výsledek:

Důsledným měřením výkonu se podařilo prokázat 43% úsporu energie. Díky delším servisním intervalům, které výrazně snížily celkové náklady na životní cyklus vakuového systému, se snížily také náklady na údržbu.

Zdroj: Atlas Copco


Toto inovativní řešení bylo úspěšně implementováno společností Atlas Copco v Izraeli. Pokud chcete dosáhnout podobných výsledků, plánuje rozšířit vaše provozy o vakuové technologie, nebo hledáte jenom servis vývěvy, obraťte se na naše Obchodní oddělení na telefon +420 567 322 487.

  Obchodní oddělení
 

+420 567 322 487
 

Technická podpora
 

+420 567 322 487
 

Servisní technici
 

+420 567 330 556
 


Úvod   |   Produkty   |   Služby   | Eshop  |   Dodavatelé   |   O nás   |   Obchodní podmínky   |   Kontakty


copyright © 2019 - VAKUUM BOHEMIA, s.r.o., Lidická kolonie 47, 586 01 Jihlava