Vakuum-Bohemia s.r.o
O NÁS > Případové studie > Inovace vakuového systému v potravinářské firmě Wernsing Feinkost GmbH

Inovace vakuového systému v potravinářské firmě Wernsing Feinkost GmbH

Zadavatel: Wernsing Feinkost GmbH, Addrup-Essen, Německo
Odvětví: Potravinářské obaly
Řešení: Vakuový systém s vývěvami Atlas Copco GHS VSD+
Přínosy : 75% roční úspora energie

Společnost Wernsing je výrobcem vysoce kvalitních potravinářských výrobků, mezi které patří bramborové výrobky, antipasti, chlebové pomazánky, dezerty, dresingy, dipy a omáčky, marinády, těstoviny a pikantní pochutiny, saláty nebo polévky a dušené maso. Jejich výrobky jsou žádané u specializovaných velkoobchodů, maloobchodů a průmyslových partnerů v celém Německu. Proto je pro chuť a kvalitu jejich výrobků rozhodující kvalita vakua.

Situace:

Oddělení pečených a stolních brambor společnosti Wernsing využívalo vakuové zásobování svých balicích strojů prostřednictvím dvou samostatných vakuových sítí. Celkem šest rotačních lamelových vývěv s podobnými sacími průtoky zajišťovalo maximální rychlost čerpání, ale bez regulace otáček. I když ve výrobě nebyla žádná poptávka, vývěvy pracovaly neustále na maximální výkon. Výsledkem bylo silné kolísání tlaku a zvýšená spotřeba energie. Vzhledem k tomu, že se ročně zpracuje a zabalí 400 000 tun brambor, a vzhledem k tomu, že udržitelnost je jednou z priorit společnosti, bylo třeba přednostně řešit problém přebytku vakua pro kolísající poptávku po výrobě.

Řešení:

Po úspěšném šestitýdenním bezplatném vyzkoušení vývěv Atlas Copco GHS VSD+ nahradila společnost Wernsing Feinkost svých šest rotačních lamelových vývěv dvěma šroubovými vývěvami s olejovým těsněním a pohonem s proměnlivými otáčkami, Atlas Copco GHS 730 VSD+ a GHS 900 VSD+. Vývěva GHS 730 VSD+ nahradila dvě rotační lamelové vývěvy v oddělení pečených brambor. Předchozí spotřeba energie v oddělení se snížila z 12,5 -13 kW na méně než 4 kW.

Obrázek zobrazuje čelní pohled na řídicí jednotku Elektronikon®. (Foto: Atlas Copco)

Oddělení stolních brambor je zásobováno vakuem od společnosti Atlas Copco GHS 900 VSD+. Pohony s proměnlivými otáčkami zajišťují stabilní dodávku vakua při kolísavé poptávce po výrobě. Snadno instalovatelné vakuové vývěvy nenarušily denní plán výroby a snadno se integrovaly do stávajícího systému. Společnost Wernsing, vybavená průkopnickým řídicím panelem Elektronikon®, může využívat energetickou účinnost a schopnosti vakuových systémů GHS VSD+ v oblasti přesnosti vakua.

“Rekonstrukce vakuové stanice nepřerušila výrobu.
Vakuum bylo stabilní a spolehlivě zvládlo i maximální zatížení. Navíc se ukázalo, že nová řešení přinášejí výrazné úspory energie, což vede ke snížení nákladů a pozitivně ovlivňuje výrobní náklady našeho oddělení.”

Gerold Schmit, vedoucí oddělení
společnost Wernsing Feinkost GmbH

Výsledek:

Použití dvou šroubových vývěv VSD+ mazaných olejem umožňuje spolehlivou dodávku vakua při optimálním provozním tlaku. Společnost Wernsing může zadat pevný tlakový bod a vývěvy jsou schopny zajistit tlak podle potřeby výroby. Díky tomu se snižuje objemový průtok sání a spotřeba energie. Během několika měsíců společnost Wernsing zaznamenala u nových vakuových systémů zlepšení provozní efektivity.

Při výrobě pečených brambor bylo dosaženo úspory 75 %, tj. 65 000 kWh, a při výrobě stolních brambor bylo dosaženo úspory 50 %, což odpovídá 96 000 kWh.

Vývěvy s regulací otáček poskytly společnosti Wernsing možnost přesně mapovat výkyvy v požadavcích na výrobu. A snad nejvýznamnější přínos během výroby; po dokončení výrobního plánu pracují vývěvy GHS VSD+ na absolutní minimum a poté trvá pouhé sekundy, než obnoví požadovaný podtlak pro další výrobní cyklus.

Tento optimální provozní cyklus v kombinaci s úsporou energie ve výši 160 000 kWh ročně přinese společnosti Wernsing mimořádně pozitivní dopad na výkonnost zpracovatelských a balicích oddělení.

Zdroj: Atlas Copco


Toto inovativní řešení bylo úspěšně implementováno naším dodavatelem Atlas Copco v Německu. Pokud chcete dosáhnout podobných výsledků, plánuje rozšířit vaše provozy o vakuové technologie, nebo hledáte jenom servis vývěvy, obraťte se na naše Obchodní oddělení na telefon +420 567 322 487.

  Obchodní oddělení
 

+420 567 322 487
 

Technická podpora
 

+420 567 322 487
 

Servisní technici
 

+420 567 330 556
 


Úvod   |   Produkty   |   Služby   | Eshop  |   Dodavatelé   |   O nás   |   Obchodní podmínky   |   Kontakty


copyright © 2019 - VAKUUM BOHEMIA, s.r.o., Lidická kolonie 47, 586 01 Jihlava